PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Pondělí 24.06.2024
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
Království perníku

21 Krkonoše - střed [ Turistická oblast ]

HORNÍ MÍSEČKY HARRACHOVY KAMENY LABSKÝ DŮL ŠPINDLERŮV MLÝN LYŽAŘSKÝ AREÁL SVATÝ PETR PRAMENY LABE HOSTINNÉ VRCHLABÍ MALÝ ŽALÝ - ROZHLEDNA KRKONOŠSKÝ NÁRODNÍ PARK HRAD BŘEČTEJN MALÝ ŽALÝ - ROZHLEDNA HRAD BŘEČTEJN HARRACHOVY KAMENY KRKONOŠSKÝ NÁRODNÍ PARK VRCHLABÍ PRAMENY LABE LABSKÝ DŮL HORNÍ MÍSEČKY LYŽAŘSKÝ AREÁL SVATÝ PETR ŠPINDLERŮV MLÝN HOSTINNÉ TO 21 Krkonoše - střed
Krkonoše - střed
...kouzlo velkých hor...
Právě v této oblasti najdete to nejtypičtější, co dělá Krkonoše Krkonošemi. Okolí Špindlerova Mlýna a Vrchlabí není jen bránou do říše tajemného Krakonoše, ale také rájem pěší turistiky a sportů všeho druhu. Zdejší devizou jsou vyhlášená zimní střediska s kvalitními lyžařskými areály, udržované běžecké tratě a samozřejmě ideální sněhové podmínky, panující zpravidla od konce listopadu až do konce dubna. V létě, kdy se zasněžené horské svahy promění v rozkvetlé louky, tu najdou své eldorádo milovníci vodních sportů, pro něž jsou dravé horské řeky přímo stvořené. Na vyznavače vysokohorské pěší turistiky čekají uprostřed netknuté přírody dlouhé kilometry značených turistických tras a cykolostezek. Vydejte se třeba k pramenům Labe nebo k některému z nádherných krkonošských vodopádů. A nezapomeňte na bohatou nabídku dalších požitků - kryté i otevřené bazény, sauny, masáže, tenis, golf, jízdy na koních či welness, zkrátka vše, co k pěknému pobytu v Krkonoších patří.

- Hostinné - pozoruhodná galerie antického umění v barokním františkánském klášterním kostele Neposkvrněného Početí P. Marie. Sádrové odlitky řeckých a římských plastik, světově unikátní rekonstruované sochy a sousoší ztracených nebo zničených originálů.
- Špindlerův mlýn - nejznámější středisko zimních sportů v České republice, vynikající podmínky pro sjezdové i běžecké lyžování.
- Svatý Petr - lyžařský areál v těsné blízkosti Špindlerova Mlýna. Lanovky, noční lyžování, snowboard park, osvětlená sáňkařská dráha, lyžařské školy, ski servisy, půjčovny vybavení, letní bobová dráha.
- Horní Mísečky - Medvědín - lyžařské středisko v oblasti obce Vítkovice, závodní i standardní běžecké tratě v délce 50 km patří k nejlepším v České republice a jako jediné jsou položené v nadmořské výšce 1 000 m. Lanovka do Špindlerova Mlýna.
- Labský důl - divoká skalnatá rokle ledovcového původu s několika vodopády, jedno z nejnavštěvovanějších míst v Krkonoších. Pančavský vodopád, největší vodopád České republiky (250 m).
- Ze Špindlerova Mlýna k pramenům Labe - jedna z nejkrásnějších krkonošských tras vede od horní stanice lanovky na Medvědíně přes Šmídovu vyhlídku k mohyle Hanče a Vrbaty, kolem Pančavského vodopádu přes Labskou boudu nad horním okrajem Labského dolu až k pramenům Labe.
- Vrchlabí - první a nejseverněji položené město na řece Labi. V budově barokního kláštera Krkonošské muzeum, kolem zámku romantický přírodní park, v okolí řada přírodních památek a vyhlídek do širokého okolí.
- Krkonošský národní park - druhý národní park České republiky (1963), jeden z největších v Evropě, s roční návštěvností až 8 milionů osob. Zahrnuje území Krkonoš od Novosvětského sedla na západě až po Žacléřské sedlo na východě. Na severu na něj navazuje polský Karkonoski park narodowy, se kterým tvoří nedílný přírodní celek.

UMÍSTĚNÍ

NA ÚZEMÍ TURISTICKÉ OBLASTI EVIDUJEME


Typ záznamu: Turistická oblast
AKTUALIZACE: uživatel č. 508 org. 2, 29.04.2005 v 09:04 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA